Kiedy jest najlepszy czas na awans?

Kiedy jest najlepszy czas na awans?

Nadchodzą wakacje a wraz z nimi czas podróży, wolnego czasu, rozleniwienia, upałów, wieczorów na tarasie iawansów!

Tak, tak, awansów!

Zwłaszcza dla osób, które zajmują się działalnością w marketingu sieciowym lub sprzedaży bezpośredniej!

Przez 13 lat pracując w tej branży dzieliłam ludzi na dwie kategorie:

1. Tych, dla których każda pora roku jest nieodpowiednia ponieważ:

– we wrześniu dzieci idą do szkoły,

– w październiku rozpoczynają się studia,

– w listopadzie jest Święto Zmarłych i “wszyscy” jadą “na groby”. Chwilę później jest długi weekend i “wszyscy” jadą do rodziny.

– W grudniu nikt nie ma pieniędzy i oczywiście czasu, ponieważ trzeba myć okna i robić porządki. Jak jest posprzątane to trzeba lepić uszka.

– W styczniu wszyscy są spłukani, po imprezie, uczą się do sesji, ewentualnie trwają przygotowania do Studniówki …

– W lutym są ferie, sesje egzaminacyjne, a poza tym jest zima i szybko robi się ciemno.

– W marcu już powoli przygotowujemy się do Świąt, a jeśli przypadkiem zrobiło się ciepło to mamy wiosenne przesilenie. Jeśli się nie zrobiło ciepło, to wiosenne przesilenie zastępujemy oczekiwaniem na wiosnę, której towarzyszy nieustanne przygnębienie skutecznie hamujące jakiekolwiek zapędy do pracy!

– W kwietniu zwykle wypada Wielkanoc, przed którą i po której nie można pracować z powodów typowych takich jak: “wszyscy wyjechali”, “wszyscy teraz sprzątają”.

– W maju są Komunie Święte i nagle “wszyscy” idą do rodziny. Są też matury, co skutecznie utrudnia wszelkie awanse, na to wszystko nakłada się długi weekend majowy i cały maj już jest idealny do tego aby obniżyć loty.

– W czerwcu jest pierwszy miesiąc z “r”, czyli nikt nie ma głowy do spotkań i biznesów, ponieważ w tym miesiącu to się bierze ślub lub też w ślubach uczestniczy. Tzn. “wszyscy” uczestniczą. Jeśli się jest zbyt młodym na ślub to prawdopodobnie zaliczamy sesję egzaminacyjną lub poprawiamy oceny przed zakończeniem roku szkolnego. Jeśli nie my poprawiamy, to już z pewnością poprawiają nasze dzieci i to też jest dowód na to, że to nie jest najlepszy miesiąc na pracowanie.

– W lipcu i w sierpniu są wakacje! A to jednoznacznie dowodzi, że to sezon ogórkowy, ponieważ ” nikogo” nie ma w domu! “Wszyscy” wyjechali, a jeśli nie wyjechali to są na kąpielisku miejskim lub właśnie organizują grilla.

2. Tych, którzy po prostu robią swoje zgodnie z zasadą, że najlepszy czas na awans jest teraz!

To, jaki miesiąc  w roku właśnie wypada ma drugorzędne znaczenie dla Twoich awansów! Ja awansowałam zarówno w styczniu jak i w sierpniu!
Czyli wtedy, kiedy reszta mówiła ” nie da się”!

“Za ciepło, za zimno, jest po Świętach, przed Świętami…”

 

 

CO ZA BZDURA!

 

 

 

Jeśli będziesz pracować, umawiać spotkania, zapraszać na prezentacje, wykonywać telefony, zbierać polecenia, rekomendacje, organizować prezentacje i robić wszystko to, co robić trzeba aby w sprzedaży bezpośredniej lub marketingu sieciowym odnieść sukces… awansujesz bez względu na porę roku!

 

To naturalne, że potrzebna jest pewna elastyczność w różnych okresach i w zależności od pory roku w niektórych firmach/produktach można zmieniać strategię. Gdybym pracowała dla firmy ubezpieczeniowej przed wakacjami szukałabym klientów, których mogę ubezpieczyć podczas urlopu oraz tych, którym mogę ubezpieczyć mieszkania/domy od kradzieży.

Gdybym współpracowała z firmą kosmetyczną szczególnie cieszyłabym się z możliwości organizacji prelekcji, warsztatów kosmetycznych w ośrodkach wypoczynkowych, sanatoriach i hotelach – skoro właśnie tam wyjechali teraz ludzie.

Gdybym oferowała suplementy diety byłabym we wszystkich sanatoriach tego lata!

Pomysłów na każdą porę roku jest masa, trzeba tylko dobrze się nad tym zastanowić!

W tej branży awanse nie są jednorazowym wypadkiem przy pracy. To, gdzie jesteś dziś w swoim biznesie prawdopodobnie odzwierciedla Twoje działania sprzed 6 miesięcy!

Jeśli ulegniesz teraz tej pięknej wymówce, że są wakacje i odpuścisz wszystko, gwarantuje Ci, że wrzesień będzie dla Ciebie przykry. Jeśli jednak utrzymasz aktywność i po urlopie będziesz kontynuować swoje tradycyjne działania, wrzesień będzie dla Ciebie nieprawdopodobnie korzystny. Inni dopiero będą zastanawiali się w co ręce włożyć i jak na nowo się rozpędzić, podczas gdy Ty i Twój zespół już będziecie rozpędzeni! Będziecie mieli 2 miesiące przewagi! Pomyśl o tym zanim odłożysz terminarz na półkę i zdecydujesz się zminimalizować ilość spotkań i prezentacji.

Jeśli zarządzasz zespołem, to wiedz teraz jedną ważna rzecz!

Zawsze w Twojej organizacji znajdą się współpracownicy, którzy każdego miesiąca znajdą powód, dla którego “teraz nie jest dobry czas”. Takie życie. Ja to niecenzuralnie nazywam ” ułagodzeniem Lidera słodkim pierdzeniem”.

Masz dwa wybory:

1. kupić tą wymówkę i powtarzać tak jak Oni = skończysz również tak jak Oni!

2. jak zdarta płyta powtarzać swoją teorię, o tym, że każdy miesiąc jest dobry i robić swoje = pójdziesz do góry!

Pamiętaj, że nieudacznicy zawsze znajdą dobrą filozofię dla braku swoich działań!

Są w tym biznesie tacy, którzy niezależnie od tego jaki będzie miesiąc będą szli przed siebie, są też tacy, którym żaden miesiąc nie pomoże. Bądź w grupie tych pierwszych!

Zyczę Ci wspaniałych wakacji, pełnych odpoczynku po aktywnościach, pełnych nowych wyzwań, szkoleń, przeczytanych książek, nowych kontraktów, lukratywnych sprzedaży i oszałamiających prezentacji!

Kamila Rowińska

Business Coach

 

Autorką artykułu jest Kamila Rowińska – Life & Business Coach.
Artykuł pochodzi ze strony www.rowinskabusinesscoaching.com

 

Reklamy

Zostaw ślad że byłeś i czytałeś, :) Chętnie też zaglądam do moich czytelników.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s