Tonik do twarzy Pure skin od Oriflame

Po co stosuje się tonik? Tonik jest to drugi krok w pielęgnacji naszej cery. Pierwszy to oczyszczanie. Oczyszczona skóra pozbawiona jest zanieczyszczeń ale również warstwy ochronnej, która naturalnie występuje na twarzy. Aby skóra prawidłowo funkcjonowała potrzebuje mieć swój płaszcz ochronny. Skóra w zależności od tego czym została oczyszczona odbudowuje płaszcz ochronny od kilkunastu minut do nawet 2 godzin. Np. po umyciu mydłem odbudowa trwa do 2 godzin, żelem około pół godziny. Po użyciu toniku skóra jest gotowa do przyjęcia kremu już po kilkunastu sekundach. Tonik przygotowuje skórę do przyjęcia kolejnego kosmetyku – kremu nocnego lub dziennego, serum, maseczki czy peelingu. Bez zastosowania toniku krem (i każdy inny produkt) nie wykorzystuje wszystkich właściwości. Można powiedzieć, że gorzej działa bez toniku. Toniki mogą być różne – nawilżające, normalizujące, matujące. Tonik wybieramy w zależności od rodzaju cery. Ja wybieram zazwyczaj nawilżające toniki, mimo tego, że mam mieszaną cerę (niestety mieszana też może się przesuszać), natomiast w zależności od potrzeb okresowo stosuję tonik matujący i zmniejszający pory. Tonik, którego używam pochodzi z Oriflame z kolekcji Pure Skin.

To mówi producent:

Działa oczyszczająco i odświeżająco. Zwęża pory skórne i zapobiega błyszczeniu się cery, nie wysuszając jej. Używać codziennie przed zastosowaniem kremu matującego Pure Skin Shine Control. 150  ml.

To mówię ja:

Tonik nadje się do cery mieszanej i tłustej, głównie dla osób poniżej 20-go roku życia. Nie polecam stosować go codziennie – troszkę wysusza skórę. Dobrze radzi sobie z matowieniem skóry. Warto łączyć go z produktami o podobnym działaniu. tzn. jeśli chcemy aby skóra była zmatowiona, to oczyszczamy skórę żelem i stosujemy lekki krem nawilżający. Ja zazwyczaj stosuję go na zmianę z innymi produktami, a robię to tak. Wieczorem zmywam twarz pieniącą się emulsją lub lekkim żelem + tonik nawilżający. Rano oczyszczam twarz emulsją lub żelem i przemywam tonikiem Pure Skin. Jeśli widzę, że skóra zaczyna się przesuszać przestaję go stosować na kilka dni. Wracam dopiero wtedy, gdy zaczyna się przetłuszczać. Obserwacja swojej skóry jest bardzo ważna. Jesteśmy w stanie wychwycić, kiedy jest czas na zmianę produktu.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Tonik do twarzy Pure skin od Oriflame

Zostaw ślad że byłeś i czytałeś, :) Chętnie też zaglądam do moich czytelników.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s